Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Dovolenka na Tokaji

GrandBloger 15. Jún 2020

Predstavte si slnkom zaliate vinohrady, taliansku architektúru, lahodné víno a úžasné jedlo... Nie, nemusíte cestovať do zahraničia, aby ste sa cítili ako v stredomorí. Aj u nás sa nachádza miesto, ktoré je jedinečné svojou atmosférou a prekrásnymi vinicami.

Preto ak plánujete tohtoročnú letnú dovolenku, máme pre vás skvelý tip! Rozhodnite sa pre dovolenku na Tokaji. Čo všetko tu môžete vidieť a zažiť?

Ochutnávky vín s príbehom

Tokajská vinohradnícka oblasť je preslávená tokajskými vínami s cibébami, no čoraz častejšie sú kritikmi oceňované ľahké a svieže vína z lokálnych vinohradov. Vydajte sa s nami na cestu poznania Tokaja prostredníctvom riadených degustácií. Počas nich prechutnáte nielen tradičné putňové vína, ale aj modernú podobu akostných vín s chráneným označením pôvodu. Chuťou vás nepochybne očarí minerálne víno či prvé šumivé víno na Slovensku, vyrobené z tokajských odrôd.

V Chateau GRAND BARI vás takisto radi prevedieme tufovými pivnicami aj históriou Tokaja v rámci našej unikátnej tokajskej expozície.

Tip pre skutočných milovníkov vín: Svoju vínnu cestu môžete obohatiť návštevou malých vinárstiev v pohraničí. Spoznáte tak rozdielny prístup k výrobe vín a dominantné chute, v ktorých sa slovenský Tokaj líši od toho maďarského.

Turistika s deťmi

Tokaj ponúka nezabudnuteľnú dovolenku nielen pre priaznivcov dobrého vína, ale aj turistiky. Božský pokoj a všade prítomné vinohrady sú ako stvorené na prechádzky. Vďaka nenáročnému terénu je tento kúsok Slovenska ideálnym miestom pre mladé rodiny – a to aj na pohodlné kočíkovanie tých najmenších.

Ak sa chcete vydať za zážitkami, v okolí nájdete množstvo zaujímavých atrakcií, akými sú starobylé hrady v Maďarsku či zip line pre adrenalínových nadšencov.

Objavte slovenské Toskánsko v Chateau GRAND BARI

Čo môže byť krajšie, ako sa ráno zobudiť a mať pred sebou úchvatný výhľad na vinice?

Či už ste fanúšikom východu alebo skôr západu Slnka, u nás sa vám naskytnú tie najkrajšie prírodné scenérie. Okrem toho sa v blízkosti vinárstva nachádza rozhľadňa, odkiaľ budete mať celú tokajskú vinohradnícku oblasť ako na dlani.

Príďte si vychutnať svoju bezpečnú letnú dovolenku na Tokaji a ubytujte sa priamo vo vinárstve Chateau GRAND BARI. Môžete sa tešiť na nevšedné vinárske zážitky, lahodné raňajky v cene a luxusné postele Bedeur, v ktorých si po celodennom výlete dokonale oddýchnete. Zarezervujte si svoj termín ešte dnes.

Diskusia k článku