Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Vinárstvo

Milovníkov vína už okúzlilo moderným pohľadom na výrobu vína v tradičnej oblasti a úspešne búra mýty, že tokajské vína môžu byť len ťažké, sladké putňové. V sieti vinoték a reštaurácií, kde sa ich vína predávajú, si už fajnšmekri všimli, že ich produkcia je úplne iná, ako boli z Tokaja zvyknutí a oceňujú suché, ľahké, svieže a minerálne vína.
Chateau GRAND BARI je nová značka vína, reprezentujúca dynamické vinárstvo v Tokajskej oblasti.
Súčasťou našej vízie je aj stavba nezameniteľného vinárstva, ktoré je v rámci Slovenska unikátom. 

Vinarstvo Grand Bari

Tokajske muzeum vinarstva Grand Bari

Ako prvé vás očarí architektúra vinárstva s prvkami talianskeho štýlu. Je to pocta talianskym vinárom, ktorí v minulosti do malebnej obce Veľká Bara priniesli umenie vinohradníctva. Samotná stavba je zapustená do terasovitého terénu a obklopuje ju mohutný svah. Apartmánové ubytovanie ponúka nádherné výhľady na vinice a slnkom zaliaty región Tokaja. V podzemí vinárstva sú schované stovky metrov tradičných tufových pivníc, ktoré budú sprístupníme všetkým návštevníkom.

Okrem výrobných priestorov či degustačných miestností sa v budove vinárstva nachádza aj tokajská expozícia. Hlavným lákadlom je originálny vinársky lis z roku 1873 – vďaka precíznej práci reštaurátorov budete mať možnosť vidieť skutočný unikát.

Keďže je vinárstvo Chateau GRAND BARI miestom, kde sa prelína minulosť s budúcnosťou, chceli sme doň zakomponovať nejakú modernú dominantu. Vybudovali sme tak rozhľadňu so zvonicou, ktorej súčasťou je krásny, na mieru odlievaný 70kg zvon.

O projekte
 

Tradícia – slovo úzko spojené s výrobou tokajského vína. Vinárstva sa po stáročia ukrývali pod zemou a v malých domčekoch. Avšak pri dnešných nárokoch moderného vinárstva už len tradícia nestačí. Preto prichádzame s riešením vinárstva, ktoré spája moderné s tradičným.

Pozemok, na ktorom má stáť vinárstvo, je nádherným miestom. Južný svah zaliaty slnkom s prekrásnym výhľadom do doliny a vrch Šiator stojaci na druhom konci údolia. Ďalším je morfológia terénu s krásne radenými terasami po vrstevnici, ktoré v poloblúku objímajú svah. Tento court de honneur s fontánou víta návštevníka ako oáza so žriedlom vody a vína. Hovorí: „Vitaj a vojdi! Tu sa na chvíľu zastaví čas a pominú starosti sveta. Teraz si chránený oázou pokoja...“ Celému námestíčku dominuje rozhľadňa so zvonicou, ktorá symbolizuje ako ústredný motív s dubovou bránou a kovaním je to brána  ktorá chráni kultúrne dedičstvo Tokaja ktorá symbolizuje prechod do tajomného sveta Tokajského podzemia naplneného súdkami tokajských výberov. Po vstupe do budovy sa návštevník ocitne v hale s galériou presvetlenou veľkým strešným oknom. Tento výrazný prvok osvetľuje vstup do pivnice, umiestnený priamo oproti vstupu do budovy. Z haly je možný bezprostredný výhľad do výrobnej časti vinárstva s nerezovými tankami a o poschodie nižšie do miestnosti s barikovými sudmi. Po stranách galérie sú umiestnené degustačné miestnosti, ktoré tiež ponúkajú pohľady do zázemia vinárstva i do galérie so vstupom do pivnice. V galérii sú umiestnené schody. Nimi zídeme o poschodie nižšie a cez tradičný tufový portál vstupujeme do podzemnej pivnice. Na záver môže návštevník prejsť z haly do predajne vín a následne vonkajším vstupom vyjsť na terasu s výhľadom na údolie, vychutnávať si pokoj, prírodu, šum vetra... Na jeseň byť svedkom ranných hmiel priamo vo viniciach, ktoré dávajú tokajskému vínu jedinečnosť v podobe cibéb. Zažiť a pocítiť tokaj na vlastnej koži a samozrejme chuťových kanálikoch. Vinárstvo spracúva hrozno výhradne z vlastnej produkcie, aby bola  zachovaná kontinuita teroir z plochy 60 ha viníc. Vinárstvo bude spájať historické tradície výroby vína spojenej s najmodernejšími technológiami a poznatkami pri výrobe klasických tokajských vín. Veríme že sa stanete priateľmi tohto výnimočného klenotu celej Tokajskej oblasti.

Názov projektu:  Vybudovanie výrobného objektu

Hlavný cieľ: Prostredníctvom realizácie tohto projektu chce podnik vybudovať nový výrobný závod na spracovanie hrozna a výrobu vína.

Výsledok projektu:  Vybudovanie výrobných priestorov a obstaranie technologického vybavenia výrobných priestorov na spracovanie hrozna a výrobu vína.

Projekt je spolufinancovaný

Európskym poľnohospodárskym fondom pre rozvoj vidieka.

www.mpsr.sk                                       www.apa.sk

 

Názov projektu:     Vytvorenie konferenčných priestorov

Hlavný cieľ:   Cieľom projektu je rozvoj vidieckej turistiky ako jednej z možnosti diverzifikácie poľnohospodárskej činnosti  prostredníctvom vybudovania kongresových priestorov  ako zdroja pre tvorbu pridanej hodnoty na vidieku – tvorbu novej zamestnanosti a príjmov, konkrétne v regióne okresu Trebišov v katastri obce Veľká Bara.

Výsledok projektu:  Vytvorenie konferenčných priestorov s bezkonfliktným začlenením do krajiny s vinicami, nadväzujúcej na skolaudované pivnice a vytvárajúcej účelové zariadenie na usporiadanie kongresov, konferencií a prezentačných akcií v atraktívnom prostredí.

Projekt je spolufinancovaný

Európskym poľnohospodárskym fondom pre rozvoj vidieka.

www.mpsr.sk                                       www.apa.sk