Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Denník vinohradníka - výsadba viniča (2. diel)

GrandBloger 19. Máj 2020

Nová výsadba je stále najkrajšou časťou celého "vinárčenia". Vzniká nový život - pripravujú nové hony, z ktorých sa bude oberať hrozno na tie najkrajšie vína. Nedávno sme tento okamih zrodu zažívali aj my, keď sme vysádzali nové plochy našich vinohradov a to v lokalitách Ružičky, Konopisko a Čelejka. Všetky hony sú zaradené do najvyššej kategórie terroir 1A.

Tokajské štepy

Celkovo sme v tejto fáze vysádzali približne 15 hektárov vinohradov. Veľká časť týchto nových vinohradov je orientovaná v tesnej blízkosti nášho vinárstva a tak budú dotvárať scenériu všetkým návštevníkom.

Keďže sa nachádzame vo vinohradníckej oblasti Tokaj, vysádzali sme štepy Furmintu, Lipoviny a Muškátu žltého a to v zákonom stanovenom pomere. Panenský (prvú) úrody z týchto vinohradov očakáame v roku 2023 (o 3 roky).

Výsadbe mladých vinohradov predchádzala kultivácia pôdy, o ktorej ste sa mohli dočítať v predchádzajúcom článku.

Moderné technológie

Výsadba sa už dávno nerobí ako kedysi. Asistujú pri nej najmodernejšie technológie. Využívame sadzací stroj, ktorý je riadený GPS systémom, aby sme zabezpečili maximálnu presnosť našich honov.

Ak sa o výsadbe chcete dozvedieť viac, pozrite si naše staršie video z roku 2013, kde sme robili prvú výsadbu nášho vinohradu.

Diskusia k článku