Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Spoznajte výnimočné víno, ktoré môžete ochutnať iba teraz

GrandBloger 6. November 2019

Určite ste už niekedy počuli o burčiaku, ktorý je každoročne akousi predzvesťou novej vinárskej sezóny. Po skončení ochutnávok prichádzajú na rad mladé slovenské vína. Vďaka svojej nezameniteľnej chuti dokážu konkurovať aj svetoznámym Beaujolais z Francúzska. Teraz sa o tom môžete presvedčiť sami.

Jeseň je totiž pravé obdobie na to, aby ste ochutnali Svätokatarínske víno – symbol kvality moderných mladých vín a vinárskej tradície.

Čo je Svätokatarínske víno?

Svätokatarínskym vínom sa od roku 2011 môže stať iba mladé víno tej najvyššej kvality. Zastrešuje vína od rôznych slovenských vinárov, pre ktorých je výroba sviežeho a mimoriadne lahodného moku výzvou. Nejde však o hocijaké vína.

Na to, aby mladé víno získalo ochrannú známku Svätokatarínske víno, musí prejsť prísnym výberom a hodnotením odbornej komisie. Vždy v októbri sa zídu zástupcovia vinárov a enológov, aby spoločne degustovali prihlásené vína a vybrali z nich tie najlepšie.

Ako vyzerá mladé víno s puncom výnimočnosti

Svätokatarínske víno spoznáte už na prvý pohľad. Je označené etiketou s unikátnym logom a červenou ochrannou záklopkou na hrdle, ktorá garantuje jeho pravosť. Skutočná hodnota vína však spočíva v obsahu. Privoňajte k omamným tónom hrušiek, hrozna a citrusových plodov. V aróme ružových mladých vín zas ucítite prítomnosť bobuľového ovocia, brusníc, ríbezlí či jahôd.

Ochutnajte naše 1. Svätokatarínske víno. Čas sa kráti

Mladé víno je najlahodnejšie čo najskôr po nafľašovaní. Svoju intenzívnu chuť a príťažlivosť si totiž dokáže zachovať len počas krátkej doby. Mladé víno môžete degustovať už od prvého novembrového pondelka (od 4.11.2019). Aby sa zachoval jeho charakter, je ideálne ho konzumovať do februára.

Tento rok môžete po prvýkrát ochutnať naše vlastné Svätokatarínske víno Chateau GRAND BARI z tokajskej odrody Lipovina. Vyskúšajte túto jesennú novinku práve teraz!

Diskusia k článku