Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

AKCIA -15% NA BARISECCO STRIK

Blog

Spoznajte TOKAJ

GrandBloger 14. Júl 2021

Každá vinohradnícka oblasť má svoje špecifiká. Aj keď Tokaj patrí medzi najmenšie apelácie sveta, môžeme v ňom náchadzať veľké rozdiely vo filozofii a tak aj v jednotlivých vínach. Množstvo návštevníkov pri jeho návšteve ale nemá dostatok času a tak navštívi len jedno či dve vinárstva. A tak nemajú možnosť pochopiť Tokaj ako celok.

Práve preto sme sa rozhodli prísť s projektom tokajských krabíc, ktoré sú akýmsi prierezom Tokaja

Najznámejšie slovenské vinárstva z Vinohradníckej oblasti Tokaj a to Macík winery, Chateau Viničky, Zlatý Strapec, Ostrožovič, Tokaj & CO a samozrejme my Chateau GRAND BARI spojili svoje sily a vytvorili jedinečné darčekové krabice. Prvú sme spoločne nazvali Klasik a druhú Premium.

Ako to prebiehalo?

Ešte počas jari 2021 sme sa začali stretávať s jednotlivými vinárstvami. Zbierali sme podnety a nápady, ako by mal tento projekt vyzerať. Následne sme spoločne vytipovali vína, ktoré by mali krabice obsahovať. Nasledovali týždne grafických návrhov a prototypovania, kým svetlo sveta uzrela prvá dvojica. Po sérii ďalších úprav sme sa dostali k finálnej verzii. Krabice z bočnej, respektíve zadnej strany zobrazujú mapu Slovenska s vymedzením územia Tokaj a 7 obcami, ktoré sú uznané ako tokajské.

Každé vinárstvo pridalo ruku k dielu a preto sme na výsledok tak hrdí...vysvetľuje majiteľ vinárstva Jozef Jankulák.

Čo obsahujú tieto krabice?

Tokaj Klasik

Prierez Tokajom na každodenné pitie. Obsahuje vína od suchých Roňava cez polosuché TUF až po polosladké ako napríklad Svätý Urban Premium.

1x Chateau GRAND BARI - TUF 2020 polosuché - 0,75 L

1x Zlatý Strapec - Furmint 2019 polosladké - 0,75 L

1x Tokaj MACÍK  - Roňava 2016 suché - 0,75 L

1x OSTROŽOVIČ - Muškát žltý 2019 polosladké - 0,75 L

1x Chateau Viničky -Andrássyho cuvée polosladké - 0,75 L

1x Tokaj & CO - Svätý Urban Premium 2017 polosladké - 0,75 L

Tokaj Premium

Unikátny darčekový set, ktorý zahŕňa prierez slovenským Tokajom. Ochutnajte tradičné oxidatívne vína od 6 najznámejších vinárstiev z Vinohradníckej oblasti Tokaj. Vhodné ako hodnotný darček alebo len tak pre radosť.

1x OSTROŽOVIČ - Samorodné suché 2008 - 0,375 L

1x Tokaj & CO - Tokajský výber 6-putňový 2006 - 0,5 L

1x Zlatý Strapec - Tokajský výber 3-putňový 2007 - 0,5 L

1x Tokaj MACÍK  - Tokajský výber 4-putňový 2006 - 0,5 L

1x Chateau GRAND BARI - Tokajský výber 5-putňový 2017 - 0,5 L

1x Chateau Viničky - Tokajský výber 6-putňový 2011 - 0,5 L

Kde sa dá kúpiť?

Tieto jedinečné boxy si viete kúpiť v ktoromkoľvek vinárstve, ktoré sa projektu zúčastnilo. Všade sa dokonca predáva za úplne totožnú cenu a to 69€ za Tokaj Klasik a 149€ za Tokaj Premium. Ak práve nemáte cestu na Tokaj, no chcete ňou obdarovať niekoho blízkeho, môžete si ho kúpiť aj online na našom e-shope https://eshop.grandbari.sk/.