Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

URBAN - ochutnávka vína v kaštieli, 25. máj 2024. Lístky zakúpite TU. 

Blog

Romantický Valentín na Tokaji

GrandBloger 1. Február 2023

Valentín na Tokaji nielen pre romantikov

Bol raz jeden kňaz menom Valentín, ktorý sa v 3. storočí n.l., postavil vôli rímskeho cisára Claudia II. Claudius, ako fanúšik vojen, zakázal svojim vojakom uzatvárať manželstvá. Vraj bez lásky (a bez rodiny), budú v boji obetavejší a odvážnejší.

Napriek zákazu si zaľúbení vojaci chceli vziať svoje milované, a tak ich Valentín potajomky sobášil. To sa mu však stalo osudným a 14. februára 269 bol na cisárov príkaz popravený. Pôvod sviatka sv. Valentína tak možno pripísať tejto udalosti.

Dnes je Valentín pre niekoho milý sviatok, pre iného komerčná záležitosť.

Ale ruku na srdce – kto by nechcel urobiť radosť svojmu blízkemu? Či už plánujete veľkolepé gesto, alebo Valentína oslavujete skromnejšie, máme pre vás výnimočný tip.

Doprajte si spoločný večer v krásnom prostredí nášho vinárstva.

Aj keď vám polovička povie, že nič neočakáva, večerou s dobrým vínom potešíte aj toho najväčšieho skeptika.

Vyskúšajte niečo nové

Práve Valentín je ideálnou príležitosťou na to, aby ste vymenili svoju obľúbenú reštauráciu, za návštevu nového miesta. V Chateau GRAND BARI sme si pre vás pripravili naozaj špeciálne 4-chodové menu:

- Chrumkavé pečivo s domácim bylinkovým maslom + ľahký zeleninový šalátik s kus-kusom a kozím syrom podávaný s vlašskými orechmi a figouCvikový krém so zázvorom preliaty mascarpone penou so zeleninovým chipsom

- Marinovaná bravčová panenka v slaninovom kabátiku s hľuzovkovým pyré preliata omáčkou z tokajského vína

Môžete sa tiež tešiť na sladkú bodku na záver, ktorou je:

- Valentínska Pavlova tortička

Gurmánsky zážitok by nebol kompletným bez správne vychladených bubliniek. Chýbať preto nebude ani prípitok s perlivým vínom Barisecco, ktoré ulahodí dámam aj pánom.

A čo robiť s načatým večerom?

Predĺžte si ho valentínskym pobytom s prekvapením na izbe a chutnými raňajkami.

Valentín iba v utorok?

Aj keď sviatok sv. Valentína pripadá na utorok, vy si ho môžete užiť takmer počas celého týždňa. A to kedykoľvek od piatka 10. februára, až do stredy 15. februára 2023. Výber termínu je na vás.

Preto ak chcete stráviť Valentína inak, než každý rok, radi vás u nás privítame. Večeru alebo balík s ubytovaním si môžete rezervovať na čísle 0917 738 891.

  • Cena za Valentínsku večeru je 69€/ 2 osoby

  • Cena za balík Valentín na Tokaji s ubytovaním pre 2 osoby na 1 noc aj s raňajkami, 4-chodová večera s prípitkom a prekvapením na izbe, je 189€

Rezervujte si svoj pobyt ešte dnes!