Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

URBAN - ochutnávka vína v kaštieli, 25. máj 2024. Lístky zakúpite TU. 

Blog

Oslavujeme odrodu Furmint

GrandBloger 31. Január 2024

Dňa 1. februára oslavujeme Medzinárodný deň Furmintu, kedy oceňujeme jednu z najzaujímavejších a komplexných odrôd viniča - Furmint. Málokto si uvedomuje, aké poklady môže táto odroda skrývať a koľko tvári môže Furmint ukázať.

Prečo je Furmint výnimočný ?

Furmint je výnimočným skvostom, pretože z neho môžeme získať vína s úplne odlišným charakterom. Prvým fascinujúcim aspektom je schopnosť Furmintu prenášať jedinečné vlastnosti terroir priamo do pohára. Bez ohľadu na to či rastie vo vinohradníckej oblasti Tokaj alebo v inom prostredí, dokáže nás prekvapiť suchými a minerálnymi tónmi. Práve spomínanú mineralitu nájdete vo víne Vulkano.

Predurčený aj pre výrobu sladkých vín

Furmint vyniká nielen vo svete suchých vín, ale tiež sa uplatňuje v tvorbe sladších samorodných vín a tokajských výberov. Vynikajúcou vlastnosťou tejto odrody je schopnosť udržiavať si vysokú aciditu, čo ju predurčuje na dlhodobé zrenie v dubových sudoch. Tento fakt nám otvára cestu k objavovaniu komplexných a dozrievajúcich tónov, ktoré môžu nadchnúť každého milovníka vína.

Moderný Furmint

Furmint však nie je len o tradíciách a histórii. Jeho moderné poňatie je viditeľné aj vo svete šumivých vín a sektov vyrobených tradičnou metódou. Vznikajú tak osviežujúce prevedenia, ktoré dokážu osloviť aj tých, ktorí preferujú nové trendy vo svete vína.

Preto si nezabudnite aj vo februári vychutnať pohár vína z odrody Furmint a oslávte s nami túto výnimočnú a rozmanitú odrodu. Pripomeňme si, že Furmint nie je len o slávnych tokajských výberoch, ale o celom spektre vín, ktoré nás môžu prekvapiť svojou jedinečnosťou. Na počesť tohto krásneho sviatku Vám do 8.2. prinášame zľavy na naše vybrané Furminty. Viac nájdete na našom e-shope. Na zdravie.