Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Omšové víno z dielne Chateau GRAND BARI: Spojenie viery, lahodnosti a kvality

GrandBloger 15. August 2023

Omšové víno má hlboké korene v histórii katolíckej cirkvi a symbolizuje posvätnosť Eucharistie. S radosťou vám predstavujeme nový produkt značky Chateau GRAND BARI - Omšové víno, ktoré spojuje tradičnú hodnotu s modernou lahodnosťou. Toto víno nie je len nápoj, je to skúsenosť, ktorá zdôrazňuje posvätný okamih omše a zároveň ponúka výnimočný senzorický zážitok.

 S povolením od Košickej arcidiecézy

Výber vína pre omšu má hlboké základy v kanonickom práve. Kanonický zákon ustanovuje, že víno používané pri omši musí byť "pravé, z hrozna a spôsobilé k pôstu". Toto pravidlo nám pripomína nielen posvätnosť omše, ale aj dôležitosť kvality a autenticity samotného omšového vína. Dozor nad kvalitou vykonáva garant, ktorý zložil sľub a bol menovaným samotným arcibiskupom. 

Avšak autenticita omšového vína nekončí iba pri jeho kvalite. Chateau GRAND BARI sa pyšní tým, že naše omšové víno je vyrobené s povolením Košickej arcidiecézy, ABÚ Košice 432/22. Táto dôležitá licencia posilňuje jeho schopnosť slúžiť ako liturgický nástroj pri omši. Je to potvrdenie, že toto víno nie je len vínom, ale platným prejavom viery a posvätnosti.

 

Pohlaďte svoju dušu 

Výber z hrozna z vinohradníckej oblasti Tokaj, ktorý spája odrody Furmint, Lipovinu a Muškát žltý ponúka pôvabnú a hlavne sladkú harmóniu chutí a vôní. Očarí vás vôňa jarných kvetov a kôstkového ovocia. Chuť absolútne čistého prírodne sladkého vína, osviežuje verná kyselinka, ktorá dotvára jeho zbožný charakter. S archivačným potenciálom 10 až 15 rokov nám  ponúka možnosť uložiť si túto výnimočnú skúsenosť na dlhé roky a pripomenúť si ju v budúcnosti s rovnakou úctou.

V dnešnom rýchlo sa meniacom svete je vzácne nájsť spojenie medzi tradíciou a modernými hodnotami.  Toto víno  nám ponúka výnimočnú príležitosť na hlboký zážitok, ktorý nás láka nielen k viere, ale aj k oslave života.

Vyzývame vás, aby ste s nami ochutnali Omšové víno Chateau GRAND BARI. Na zdravie.