Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

ZAŽITE VÝNIMOČNÝ ALL INCLUSIVE SILVESTER NA TOKAJI

Blog

MÚZA a GENTLEMAN: Dokonalý pár vín pre ŇU a pre NEHO

GrandBloger 9. Marec 2021

Mnohí z vás ste už mali príležitosť ochutnať MÚZU – kupáž Muškáta žltého a vzácnej odrody Zéty. Je to lahodné polosladké víno s výraznou chuťou tropických plodov. Svieže, voňavé a s dokonalou harmóniou. Jednoducho ideálne pre nežnejšie pohlavie.

No rovnako, ako si každá dáma zaslúži svojho mužského ochrancu, tak aj každá MÚZA potrebuje svojho GENTLEMANA.

Mužský element vo fľaši

Kým MÚZA je skôr hravá, ovocná a nespútaná, GENTLEMAN je jej úplným protikladom. Tento Furmint je suchý, až minerálny, čo mu pridáva na vážnosti. Jeho maskulínny charakter sa prejavuje v chuti aj v aromatike – víno zreje v dubových sudoch, mení sa a dospieva. Okrem typickej vône dubu v ňom môžete cítiť trochu vanilky; no ovocné tóny (typické pre svieže vína) sú tu potlačené do úzadia.

     

Dve odlišné vína, ktoré sa krásne dopĺňajú

Ako v reálnom živote, tak aj v tomto prípade platí, že protiklady sa priťahujú. GENTLEMAN je vďaka prítomnosti mužského elementu vyzretejší. Je to tajomné víno so silným charakterom pre všetkých skutočných gentlemanov.

Na druhej strane pritom stojí divoká MÚZA, ktorej živelnosť je definovaná ženským aspektom.

Aj keď sú obe vína rozdielne, spolu dokážu vytvoriť výbornú harmóniu chutí. Preto pri spoločnom obede alebo večeri vo dvojici, je kombinácia MÚZY (pre dámu) a GENTLEMANA (pre pána) tým pravým! Možno aj preto sme sa rozhodli pretvoriť jej dizajn a nový ročník 2020 Vás bude vítať novým elegantnejším výzorom, ktorý sa priblíži práve GENTLEMANOVI.

Vedeli ste, že... MÚZA nie je len víno pre ženy? Svojou chuťou si získava čoraz viac fanúšikov mužského pokolenia. Je to dané tým, že ide o veľmi svieže víno, ktoré sa výborne pije v letných dňoch. A keďže aj muži začali v letnej sezóne preferovať ľahšie, ovocnejšie chute, tak sa z našej MÚZY stalo jedno z najpredávanejších vín z dielne Chateau GRAND BARI.

Nielen na špeciálnu príležitosť

Možno sa javí, že MÚZA a GENTLEMAN sú vhodné na vzácne udalosti, no opak je pravdou. Oboje si môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa, k lahodnému šalátu či k mäkkým zrejúcim syrom. Sú to príjemné vína na bežné pitie. Budú vám chutiť v spoločnosti blízkej osoby, aj vo väčšej skupinke priateľov.

Gentleman má síce vyššiu mineralitu, ale nejde o ťažké víno. Preto nemusíte čakať na špeciálnu príležitosť – vyskúšajte dokonalý pár vín a objednajte si ich už dnes.