Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Čo je to CUVÉE a aké tajomstvá ukrýva

GrandBloger 30. November 2016

Čo je to Cuvée?

Slovo Cuvée pochádza z francúzskeho jazyka a označuje víno, ktoré sa skladá z viacerých častí. Najčastejšie sa sceľujú dve až tri odrody. Môže vzniknúť spracovaním rôznych odrôd hrozna spolu, či spojením rmutov, muštov odrôd alebo aj scelením už hotových vín (takto vzniklo naše ROYAL CUVÉE).

Cieľom namiešania cuvée je dosiahnutie novej štruktúry, harmónie a zvýšenie kvality samotného vína. Každá odroda je charakteristická konkrétnym prebytkom alebo nedostatkom kyselín, cukrov, extraktu či aromatiky. Takto sa dajú vyvážiť senzorické vlastnosti výsledného vína.

Vedeli ste, že: Cuvée je výkladnou skriňou každého vinára. Tie najdrahšie a najprestížnejšie vína sveta sú vždy Cuvée.

Odkazy Tokaja

ROYAL CUVÉE nie je len také obyčajné víno. Každý dúšok z tohto kráľovského vína v sebe nesie jeden z 9 odkazov Tokaja. Objavte jeho magické vplyvy na ľudský organizmus.

Plodnosť Plodnosť

Tokajská oblasť plodí vynikajúce sladké, zlatisté bobuľky hrozna, jedinečné svojou chuťou, bohaté na minerály s liečivými vlastnosťami. Pitie tokajského vína v malom množstve u žien podporuje počatie, skrášľuje a vymladzuje pleť. U mužov zlepšuje plodnosť, pohyblivosť spermií a libido. Aj tu platí opatrne a s mierou... Na plodnosť!

 

Potencia Potencia

Bez obáv sa dá povedať, že tokajské víno pomáha na zvýšenie pohlavnej sily a sexuálnej vitality. Okrem jedinečného degustačného zážitku, najlepšie v spoločnosti s milovanou osobou, zvyšuje sebavedomie, psychickú rovnováhu, a tým aj zlepšuje celkový pocit zo života. Platí rovnica, že čas, ktorý venujete vychutnávaniu tokajského elixíru sa vám v budúcnosti vráti v podobe dlhej trvácnosti vašich predností.

Šťastie Šťastie

Vzácna to chvíľa, keď sa voňavým Tokajom rozriedi v žilách krv. Pomaly sa rozlieva ako príliv mora, zapaľuje zvláštnym spôsobom celé telo, stúpa do hlavy, vyplavuje endorfíny šťastia. Dostaví sa druh pocitu stavu spokojnosti, psychika sa stabilizuje, čas spomalí svoje tempo. Začínate snívať, plánovať, odpúšťať, spomeniete si na šťastné okamihy vo svojom živote, ktoré vás nabijú energiou a vydržia až do ďalšej takejto chvíle.

http://www.grandbari.sk/images/perovky/sex.png Sex

Víno (nápoj bohov) bolo súčasťou stolovania ešte na bájnom Olympe. Povzbudzujúce pôsobenie vína a jeho blahodarný účinok na sexuálne zdravie poznali už ľudia v staroveku. Tokajské víno je vynikajúcim prostriedkom k flirtu. Je plné zmyselnosti, erotických podnetov, tajomných vôní. Má potenciál zaujať a zvádzať, jeho degustácia je sexi. Konzumácia v malých množstvách pred sexom uvoľní atmosféru, zvýši príťažlivosť a intimitu, nepochybne spríjemní prežívanie sexu.

Výnimočnosť Výnimočnosť

Vinič rastie v jedinečnej, jemu priaznivej oblasti, a keď sa k tomu pridá špecifická odrodová skladba a stáročné technologické majstrovstvo, vzniká víno výnimočných kvalít. Tokajské víno zušľachťovalo stolovanie kráľov, cisárov, holdovali mu kniežatá, umelci a iné známe osobnosti po celom svete. Stačí nájsť si tu chvíľu, otvoriť fľašu Tokaja, vychutnať si malými dúškami chuť, atmosféru a možno aj pocity, aké pri jeho konzumovaní mali králi a cisári.

Zdravie Zdravie

Víno z Tokaja má v sebe oheň pradávnych vulkanických procesov, horúcich slnečných dní a teplých voňavých tokajských nocí. Vinári hovoria, že tokajské víno je ako liek. Už naši predkovia používali tento zázračný mok na liečenie rôznych chorôb. Stáročná skúsenosť dokázala, že víno z Tokaja pri rozumnej konzumácii upevňuje zdravie, zvyšuje intelekt a znižuje riziko infarktu, ischemickej choroby srdca a mozgovej mŕtvice.

Prestíž Prestíž

Lokalita, terénne, pôdne, klimatické zvláštnosti, historické a kvalitatívne prednosti dávajú tokajskému vínu povesť prestíže. Môžeme smelo tvrdiť, že ten, kto pije tokajské víno si buduje prestíž svojím výberom a určite aj vedomosťami o danom produkte. Tokajské víno v sebe nesie aj kultúrny rozmer, má svoj význam, vyžaduje si úctu, cit, spájame ho s významnými udalosťami a sviatočnými momentmi nášho života.

Láska Láska

Kto raz zahorí láskou k tokajskému vínu, medové dni mu vydržia až do konca života. Je to láska na prvé ochutnanie, ktorá vekom určite nehrdzavie. Ľudia odjakživa hľadali elixír lásky, ktorý by im pomohol získať priazeň milovaného alebo milovanej. Ľudová múdrosť hovorí, že stará láska a staré víno sú najlepšie, keď prechádzajú cez žalúdok.

 

Afrodiziakum Afrodiziakum

Koľko úsilia bolo vynaloženého na hľadanie afrodiziaka v dejinách ľudstva. Niektoré ako tak fungovali, iné vôbec, dlhodobo a stopercentne nepôsobilo žiadne. Riešenie ležalo relatívne blízko, vo vínnych tokajských pivniciach. Pravé slovenské stopercentné afrodiziakum si pomaly vychutnávajte, najlepšie vo dvojici s milovanou osobou.

Korky

ROYAL CUVÉE nie je iba obyčajné víno. Každá fľaša ukrýva jedno z 9 tajomstiev Tokaja, magické korky s perokresbou, ktorá nesie vlastný odkaz. Takto si pri každej fľaši môžete rozpovedať odlišný príbeh o účinkoch tohto nápoja kráľov. Či už je to odkaz o plodnosti, výnimočnosti, zdraví...

Etiketa – odkazy Tokaja

Etiketa tohto klenotu je tajomná ako samotný Tokaj. Etiketa edície 2014 aj novej edície 2015 je pokrytá 9 odkazmi Tokaja v svetových jazykoch ako angličtina, nemčina, francúzština, ruština, slovenčina a iné.

Teraz poznáte celý príbeh tajomného ROYAL CUVÉE, ktoré sme vyrobili z vyzretého a toho najkrajšieho hrozna v celom vinohrade. Toto víno reprezentuje terroir vrchu Piliš a tradičné odrody Furmint, Lipovinu a Muškát žltý. Spája tradičné postupy výroby výberových vín z tokajskej oblasti (zrenie za prístupu vzduchu - tzv. oxidatívna metóda) s modernými technológiami. Na zdravie!