Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Aký bol ročník 2021? Najprv plný otáznikov, ale nakoniec bude stáť za to

GrandBloger 22. November 2021

Samotný rok 2021 bol náročný pre všetkých, aj pre nás vinohradníkov. Ďalší rok poznačený pandémiou sa nezačal úplne najlepšie. Nasadzovanie plodov vo vinohrade totiž neprebiehalo tak, ako sme si predstavovali. Obávali sme sa negatívneho vplyvu na cukornatosť a či nám to nepokazí celý ročník. No našťastie, krásna a slnečná jeseň všetko zachránila.

Za skvelý ročník vďačíme prírode

Dlhá jeseň s množstvom slnečných lúčov pomohla tokajských odrodám, aby správne dozreli. Hrozno tak dosiahlo požadovaný pomer cukornatosti a obsahu kyseliniek. Denne sme dohliadali na vinič a kontrolovali jeho zdravotný stav – čo sa nakoniec ukázalo ako tá najlepšia stratégia v boji proti rôznym chorobám a škodcom.

Keďže vinice, z ktorých pochádza víno Chateau GRAND BARI, spadajú pod integrovanú ochranu, pri ošetrovaní dávame prednosť prírodným látkam (namiesto chémie). Prirodzene, aj to ovplyvňuje celkovú kondíciu hrozna, ktorá sa pri zbere ukázala ako naozaj výborná.

Sľubné výsledky

Za približne dva mesiace sa nám podarilo vyzbierať viac ako 350 ton hrozna. Vďaka tomu sme dokázali pohodlne naplniť plánované objemy pre jednotlivé produkty. Momentálne už vína dozrievajú a čakajú na svoje uvedenie na trh.

Dokonca máme nafľaškované lahodné svätokatarínske víno, ktoré je už v predaji! Toto mladé víno s ovocnými tónmi vám odporúčame ochutnať čím skôr, keďže si svoju jedinečnosť zachováva iba počas niekoľkých mesiacov.

Tohoročný zber, ktorý sme ukončili 9. novembra, tak nakoniec dopadol nad očakávania.

Charakteristika ročníka 2021

Aké teda budú vína, pochádzajúce z ročníka 2021?

Pôjde o moderné svieže vína s vyšším obsahom kyselín a peknou mineralitou. Tie určite oslovia milovníkov suchých vín. Hlavne tých, čo vyhľadávajú netypické, štrukturované chute, aké malo naše (už beznádejne vypredané) VULKANO.

Takisto na vás čaká množstvo unikátnych noviniek, ktoré sme pre vás vytvorili po prvýkrát. Rozhodne sa máte na čo tešiť!