Chateau GRAND BARI s.r.o.

Ste starší ako 18 rokov?

 zapamätať
Chateau GRAND BARI s.r.o.

Chateau GRAND BARI s.r.o.

Blog

Vedeli ste, že u nás rastie odroda svetového významu? Furmint Day 2019 odhalí viac!

GrandBloger 1. Február 2019

Furmint Day je výnimočný deň, ktorého úlohou je predstaviť túto odrodu širokej verejnosti. Cieľom autora projektu, Dániela Kézdyho, je nielen Furmint vyzdvihnúť, ale aj umožniť vinárom, someliérom a všetkým milovníkom dobrého vína, ochutnať jeho rozmanité prevedenia. Furmint je natoľko zaujímavý a rôznorodý, že si zaslúži oveľa viac pozornosti. A práve v tom spočíva hlavná myšlienka projektu.                                              

Tretí ročník medzinárodného dňa Furmintu sa bude konať už tradične 1. februára 2019. V spojení so sériou ochutnávok pôjde o skvelú akciu, ako Furmint spropagovať a zároveň dokázať vinárskej scéne, že môže konkurovať aj tým najväčším odrodám – napríklad burgundskému Chardonnay. Napokon, práve k Chardonnay je Furmint často prirovnávaný.

Spoznajte Furmint – víno mnohých tvárí a chutí

Málokto vie, že Furmint je mimoriadne komplexná odroda, z ktorej sa dajú vyrobiť charakterovo úplne odlišné vína.

V prvom rade má Furmint neobyčajnú schopnosť preniesť to najlepšie z terroir priamo do svojej chuti a celkového výrazu. Vďaka tomu si ho môžete vychutnať vo forme suchého, minerálneho vína (dokonca aj vtedy, keď rastie v tokajskej vinohradníckej oblasti).

Furmint je však ideálny pre sladšie samorodné vína a tokajské výbery. Tým, že si zachováva aciditu, sa výborné hodí na dlhodobé zrenie v dubových sudoch. A v neposlednom rade je dôkazom rozmanitosti Furmintu aj jeho moderné poňatie vo forme šumivých vín a sektov, vyrobených tradičnou metódou.

Tak teda, ktorý z Furmintov ochutnáte ako prvý?

Furmint Day 2019

Už 1. februára 2019 máte jedinečnú príležitosť spoznať túto odrodu bližšie. Na Furmint Day nadviažu vinotéky a viaceré podniky, v rámci ktorej sa budú organizovať ochutnávky počas celého mesiaca. Môžete tak prechutnať všetky podoby Furmint. My sme pre Vás pripravili zvýhodnenú cenu na Furmint počas celého mesiaca február.

Tešíme sa na vás!

Diskusia k článku